GEÇMİŞ GEÇTİ...

20 Mayıs 2017

Şu anda yaşadığımız her türlü sıkıntı aslında geçmişimizle alakalı. Geçmişle değil gelecekle ilgili endişelerim var diyebilirsiniz, ama aslında korkunun kaynağı geçmişte başımıza gelmiş bir takım olayların, yönetemediğiniz duygu durumlarının gelecekte de tekrarlanması olasılığıdır. Yanı asıl sorumlu yine ve her zaman geçmişimizdir.

İyi haber şu ki, geçmişteki tüm sorunlarınız aslında şimdi şu anda bitti, sonlandı. Bugün yepyeni bir gün, bu dakika, bu saniye yepyeni bir an. Ve geleceğin geçmişle hiçbir bağlantısı yok gerçekte, bizler öyle olduğuna inanmadığımız sürece. Sadece inananlar için tarih tekerrürden ibarettir.

Sorunlar varsa yaşamında, geçmişi geride bırak artık ve geleceğin sonsuz ihtimallerine aç kendini. Kafandaki sorular, rahatsızlık belirtilerinin hiçbiri gerçek değil, farket. Birşeyleri farklı yapmaya başla hemen şimdi, çünkü geçmişte yaptıkların çok da işe yaramamış gözüküyor. Geçmişten sadece ders çıkart ve teşekkür et ona, o sadece sana yardım etmeye çalışan bir öğretmenden ibaret.

Telefon : (216) 459 83 24 E-mail : iletisim@oguzakyildiz.com.tr Adres : UMAY Bilim Sanat Yaşam Merkezi
Öncü Sokak, Büyükhanlı Konutları B2 Blok
Kat:7, Daire:20-21 Suadiye
Copyright @ 2015 Oğuz Akyıldız